پایان خدمت سربازی

با پشت سر گذاشتن تابستان، دیگر کاملاً حس میکنم خدمت سربازی رو به پایان است. هر چند حدود ۴ ماه دیگر باقیست اما در قیاس با ۱۵ ماه خدمت پشت سر گذاشته این ۴ ماه به چشم من چندان طولانی نیست.

مانند هر اتفاقی به موازاتی که به پایان خدمت نزدیک می شوم بیشتر ذهنم درگیر برنامه و فعالیت هایم پس از خدمت شده است. بد ندیدم اینجا موضوع را طرح کنم تا از نظرات دوستان و اطرافیان خود نیز بهره مند شوم که قطعاً در تصمیم گیری بنده موثر خواهد بود.

از یک سو، بنده همچنان شوق تحصیل و کسب علم را دارم و از این رو ادامه تحصیل جزو اهداف بنده است. در همین زمینه من چند راه پیش رو دارم:

نخست این که به موجب معدل و رتبه خوبم در مقطع کاردانی، میتوانم بدون کنکور در دانشگاه آزاد به تحصیل در رشته مهندسی برق بپردازم.

از طرف دیگر میتوانم ادامه حقوق را در دانشگاه پیام نور بدهم.

یک راه دیگر نیز این است که کنکور بدهم برای دانشگاه سراسری و احتمالا در رشته ای مرتبط با برق یا رایانه ادامه تحصیل بدهم تا برخی دروس مشترک با دوره کاردانی نیز با آن تطبیق داده شود.

از جهت دیگر، بنده در چند حوزه کاری توانمند و صاحب تجربه هستم.

شرکت پیشین بنده همچنان پیشنهاد ادامه همکاری در حوزه سیستم های امنیتی و حفاظتی را می کند که لزومش حضور در شیراز است اما از نظر زمانی فراغت برای ادامه تحصیل را در شیراز فراهم می کند.

امکان تاسیس شرکت و گرداوری چند دوست متخصص در حوزه الکترونیک و رایانه نیز برای بنده تقریباً فراهم است. این کار هر چند سرمایه و وقت بیشتری از من خواهد گرفت اما بستر رشد و ترقی اقتصادی را بیشتر از کار در یک شرکت دیگر فراهم می کند.

غیر از موارد جدی بالا، کم و بیش پیشنهادات متفرقه کاری زیادی برام وجود دارد که برخیش هم می تواند همزمان با ادامه تحصیل باشد. حتی چند مورد پیشنهاد شغلی خارج از کشور.

ضمناً،

من ۲ سال است در خیلی چیزها پیشرفتی نداشته ام.

من ۴ سال است از درس جدا شده ام.

با توجه به شرایط بالا شما دوستان فکر می کنید چه انتخابی برای من مناسب ترین است؟