بی کیفیت، گران و ناپایدار یا همان سرور مجازی ایران

سالهاست در حوزه هاست و سرور فعالیت دارم. الان تقریبا 5 سال هست که مستقیما در زمینه خدماتی وب کار می کنم و در این مدت هرگز یک سرور با کیفیت و مناسب از ایران مشاهده نکردم. بارها سعی کردم با خودم کنار بیام تا پای کدباکس رو به خدمات دهی از داخل کشور هم باز کنم چه هاستینگ چه سرور مجازی اما هیچ کدامش محقق نشد چون خودم را نمی توانستم با این سطح پایین کیفیت و این قیمت بالا راضی کنم. ناپایداری شبکه هم که دیگر داستان خودش را دارد.

تقریبا 6 بار تا مرحله خرید سرور هم پیش رفتم اما هر بار در نهایت با دیدن بی کیفیت پا پس کشیدم. اما در نهایت بعد از 5 سال کدباکس هم براش امکان خدمات دهی در حوزه سرور و هاست در ایران فراهم شد. اعتراف می کنم این بار از نظر کیفیت رضایت بیشتری داشتم هر چند همچنان از نظر قیمت واقعا تناسب منطقی بین محصول دریافتی و هزینه پرداختی وجود ندارد. اما خوب چاره ای نیست محاسن و مزایای سرورهای داخل کشور آنقدر زیاد هست که ناچار باشیم تن به این عدم تناسب بدهیم.

از امروز صفحه فروش سرور مجازی ایران در کدباکس منتشر شد و امکان ثبت سفارش نیز برای کاربران فعال شده است. قبل از شروع به کار تحلیل های فراوانی از بازار سرور مجازی ایران زدم. هر چند نتایج آن گاهی خیلی متناقض بود اما برآورد نهایی بنده آن شد که بازار آن اگر بیشتر از لوکیشن های خارج از کشور نباشد کمتر از آن نیست. ضمن این که برخی پروژه های خود کدباکس نیز مستلزم استقرار در داخل کشور هستند.