وقتی ارزان می خواهند چرا ارزان نفروشیم!

چند روز هست که شدیدا مشغول تحلیل و بررسی آمار بازار و فروش بودیم (نزدیک شدن به پایان سال مالی کدباکس). در همین بین بود که متوجه آمار عجیب تقاضا برای سرور مجازی ارزان قیمت در کشور شدیم. البته که بر این امر واقف بودم همیشه اما این که آمار درخواست برای سرور مجازی ارزان اینقدر بالا هست رو واقعا اطلاع نداشتم.

بعد از کلی بررسی در خصوص این که واقعا چرا ملت اینقدر خواهان سرور مجازی ارزان هر چند با کیفیت پایین هستند متوجه مسئله جالبی شدم. خیلی ها صرفا برای آشنایی و شروع کار یا به قول تجربه کار با سرور مجازی هست که خرید می کنند. این خبر خوبی هست که طیف وسیعی از مشتریان جدید وارد بازار می شوند اما ایشان به روشنی دنبال سرور مجازی ارزان هستند حداقل برای شروع کار.

ما در کدباکس ظرفیت خوب برای ارائه سرویس داریم اما استراتژی قیمت گذاری خاصی رو دنبال می کنیم که واقعا برای ما مقدور نبود پیش از این سرور مجازی مثلا با قیمت 10 یا 15 هزار تومان بفروشیم. خلاصه بعد از کلی فشار آوردن به مغز تدبیری در این خصوص کردم. و صفحه فروش جدیدی در سایت ایجاد شد با عنوان سرور مجازی ارزان قیمت. که از همه لوکیشن ها هم توش سرور مجازی عرضه شده است.

یک سری سرور LX و UX هم عرضه شد که اینها دیگه همون خواسته مشتریان آزمایشی هست. LX ها صرفا لینوکسی و پلن های UX از فرانسه و آلمان ویژه ویندوز 2003 عرضه شده است. ترکیب خوبی از آب در آمد که فکر می کنم رضایت مشتریانی که به دنبال سرور مجازی ارزان هستند رو تائمین کند.

مشاهده صفحه فروش سرور مجازی ارزان