جمع خنگ ها

اینقدر همه جا با عبارت مزخرف “رتبه برتر”، “برگزیده”، “چیز نمونه”، “برنده فلان جایزه” و من خیلی خوبم قربون خودم برم در روی کاور و جلد برخی کتاب ها یا گوشه و کنار برخی وب سایت های بی محتوا و پوچ مواجه شدم که فهمیدم اصلا نباید دنبال آدم هایی که حتی ذره ای احساس باهوش بودن دارند باشم.

در مقابل دیدم متخصص ترین آدمها همیشه به دانش خودشان مشکوک تر هستند، زیاد خونده و شنیده بودم اما خوب الان کاملا حس و تجربه اش کردم واقعا سواد افراد هر چه بالاتر هست افتاده تر هستند. با این وجود کم نیستند افرادی که مثل خودم که تکلیفشون مشخص و با همه غروری که دارم اما اعتراف می کنم به معنای کلمه هنوز در حوزه های تخصصی خودم هم متخصص نیستم. یعنی منظور این هست که لازم نیست حالا خیلی خفن باشیم و بزرگ تا افتادگی آموزیم و مثلا چوب کاری کنیم خودمان را، وقتی واقعا متخصص نیستیم هم میشه صادقانه بهش اعتراف کنیم و صرفا اشاره کنیم که علاقه مند هستیم متخصص اون موضوع باشیم یا مثلا بگیم در حال تلاش برای فراگیری در اون شاخه هستیم. بخدا ریا نمیشه …

جمع خنگ ها در کدباکس

حالا که حرف از خنگ بودن شد، اصلا یک از شروط استخدام در کدباکس خنگ بودن هست و بس !

من خودم آدم خنگی هستم و ترجیح می دم با یک مشت آدم خنگ بی ادعا مثل خودم کار کنم. فکر کنم این طور شانس موفقیت بیشتری داشته باشم تا بخوام افرادی از جنس بالا رو تحمل کنم. البته اونها خیلی باهوش هستند و عالی. ما لایق نیستیم. در کدباکس ما جمعی از آدم های خنگ هستیم که نفرات جدید هم قاعدتا باید تابع همین الگو باشند. آدمهایی که بیش از هر چیز به خنگ بودن خودشان معترف باشند.

از اونجا که پرسنل گاه و بی گاه فضولی می کنند در اینجا حتما این مطلب را می خونند و خودشان حساب کار دستشان بیاد، آدم باهوش نیاز نداریم. اگر احساس می کنند باهوش هستند هماهنگی لازم را بکنند و از جمع خنگ ها خلاص بشن.

چند تا آدم خنگ خوب زیر نظر دارم که به امید خدا در آینده نزدیک جهت تکمیل ابعاد این حرکت خفن اجتماعی به جمع ما اضاف خواهند شد تا جمع خنگ ها تکمیل تر بشود. شما هم اگر حس می کنید به قدر کافی خنگ هستید براتون حتما در کدباکس فرصت شغلی پیدا خواهد شد.

One thought on “جمع خنگ ها”

Comments are closed.