محصولات DELL EMC چیست؟

معمولا از من سوال می کنند، شغل شما چیست و این شرکت های خارجی که باشون کار می کنید اصلا از جان تو چه می خواهند (یا بهتره گفت چرا به تو حقوق میدهند)… خوب امروز در مورد غول ترین اونها صحبت می کنم.

شرکت Dell نامی آشنا برای ایرانی ها هست اما بر خلاف تصور عموم مردم کشور ما این شرکت کار اصلیش تولید لپ تاپ نیست، هر چند در مقاطع مختلف محصولات خارق العاده ای در این بازار عرضه کرده است اما تمرکز اصلی کار این شرکت در حوزه های زیر ساختی تر مثل تولید سخت افزار سرور و البته نرم افزار می باشد.

در همین زمینه Dell EMC به عنوان یک شرکت چند ملیتی مستقل بر روی حوزه های خدماتی زیر تمرکز دارد:

  • Data Storage
  • Information Security
  • Virtualization
  • Analytics
  • Cloud Computeing

برای اونها که متخصص تر هستند همین جا روشن شد که بنده با بخش نرم افزاری شرکت Dell همکاری دارم که گاه در قالب Debuger (عیب یاب) در حوزه Virtualization (مجازی سازی) تجربیاتی داشته و گاه در جایگاه Security Adviser (مشاور امنیتی) در حوزه IS (امنیت اطلاعات).

و هنوز در حوزه ذخیره سازی، تجزیه و تحلیل (بیگ دیتا) و محاسبات ابری تجربه همکاری با این شرکت رو نداشتم. هر چند مطالعاتی داشتم که و فکر می کنم در تمامی این شاخه ها به فراخورد پروژه ها ممکن همکاری هایی داشته باشم. شخصا بیش از هر حوزه به IS (حوزه ای که الان کار می کنم) و کلود علاقه مند هستم.

البته اینجا اشاره به این نکته بد نیست که بنده مستقیما با شرکت Dell EMC همکاری نداشتم از ابتدا و بعد از خرید واحد IT یک هلدینگ انگلیسی توسط این شرکت بود که زیر مجموعه اون قرار گرفتیم که در اون زمان صرفا در جایگاه دیباگر روی نرم افزار مانیتورنیگ شبکه کار می کردم.

این اصلی ترین کاری هست که من در حال حاضر انجام میدم با این شرکت Dell. در کنارش به لطف ارتباطات و دوستانی که در طول این سالها پیدا کردم با شرکت های بزرگ و کوچک دیگری هم وارد کار شدم که البته منظورم همکاری مستمر هست و جدا از فعالیت های فریلنس بنده هستند. هر چند امروزه کمتر فراغت برای فعالیت فریلنس با مشتریان خصوصا خارجی رو دارم.

در فرصت دیگر شرکت های دیگری که با اونها همکاری می کنم را هم به اختصار معرفی خواهم کرد.

2 thoughts on “محصولات DELL EMC چیست؟”

Comments are closed.