از سختی ها تا سختی ها

واقعا فرصت زندگی کجاست؟ از فاصله پایان یک سختی تا شروع سختی بعد … یا همان دوران سخت هم جزو زندگی ما هست؟

گاه گفتن برخی حرف ها آنقدر سخت هست که حتی بعد از گفتنش هم هنوز احساس سخت بودن بیانش آدم را رها نمی کند. یک جوری هست گفتن این حرف ها هر بار مرورش کنی حس می کنی چقدر کار سختی بوده که گفتی اصلا شبیه برخی کارهای سخت دیگه نیست که بعد از پایانش به خودت بخندی بگی چه ساده بود فکر می کردم سخت هست. گفتن برخی چیزها حتی بعد از گفتنش هم سخت هست.

این که آدم خودش باشد هم گاهی سخت هست، حتی برای من × وای به حال دیگران. با ارزش ترین وضعیت انسان اما همان زمانی هست که خودش باشد، شجاعانه و بیخیال نگرانی ها خودش را ابراز کند، علایق و آنچه که حالش را بد میکنه… برخی افراد اینقدر تمرین کرده اند خودشان نباشند که اصلا وقتی قصد می کنند راحت باشن و خودشان باشن یادشان نمیاد خودشان چه مدل بوده اند یا بهتره بگم تصویر مبهمی از خودشان دارن انگار برای اینکه خودشان باشن نیازمند کمک دیگران هستند !

باید به جمع مسائلی که انتظار کمک از دیگران در انسان شکل میگیره کمک برای یافتن خود هم اضاف کرد با این حساب و این خنده دار ترین شکل انتظار افراد از همدیگر هست.

دیشب در یک جمع 4 نفره بودم که به نظرم به شکل خیلی عجیبی همه خودشان بودند … شاید بیش از همه خودم. این که هر کس از علایقش گفت بدون ترس و حتی کمی آزرده خاطری در همدیگر ایجاد کردند افراد خیلی لذت بخش بود برای من. به نظرم ارزش این که آدم خودش باشه بیشتر از این هست که دنبال تائید یا رضایت دیگران باشد. گاهی برخی افراد چقدر به هم نزدیک هستند در حالی که تصور می کنند از هم دور هستند شاید فقط هیچ وقت به هم فرصت کافی برای نزدیک شدن را نداده باشند یا مثل با خودشان کمی قهر کرده باشند و داستان روزها و نقاب را بازی کنند.

آنچه روشن است در اوج فشار و سختی ها، روزنه های امید و شادمانی رو دیشب یافتم و شاید این روشنایی بیش از چیزی که از این فاصله به نظر میرسه باشد، البته من سالهاست که در هیچ موردی عجول نیستم. کلا یاد گرفتم زود قضاوت نکنم. چند هدف بزرگ و سخت برای 2019 دارم، امیدوارم بتونم به اونها دست پیدا کنم. بیشترش در جهت رفع نقاط ضعف خودم و تقویت توانمندی هام و زندگی شخصیم هست اما یک چند تاییش هم در خصوص کدباکس.

م ع ب طا D: شاید …

هر چند که خواجو تعطیل بود و ما سرمازده شدیم اما خاطره ای شد …