همیشگی اما غیر تکراری

وقتی به این فکر می کنم که چرا باید از تکرار پرهیز کرد، خیلی اوقات خودم را اینطور قانع می کنم که اگر تکراری بشم، یعنی درجا زدن و باید رشد کرد و از این مزخرفات مثبت اندیشانه که معمولا تحویل دیگران هم می دم.

اما واقعیت این هست که تکراری شدن اتفاق ترسناکی هست، شاید بیشتر از اونکه فکر رشد باشم از اینکه یک چیزایی تکراری بشه می ترسم. برخی چیزا را همیشه دلم میخواد اما نه تکراری بودنشان را. حتی آدم هایی را که دوست دارم اگر تکراری بشن برام دیگه خوشم نمیاد ازشون و حتی ازشون خواهم ترسید.

مثل همیشه این دنیا سنگ تمام گذشته و هر چه نگاه می کنم به تکراری ترین شکل ممکن در حال گذر هست. تو قران راست گفته همه این قصه ها مدام در زمان های مختلف در حال تکرار هست و اینها خاص یک زمان نیستن کلا دنیا همش تکرار است، تکرار مهر و محبت، تکرار بی وفایی و خیانت، تکرار عشق و عادت، تکرار هجر و عزلت.

دقیقا همین جا می فهمم حضور یار هم اگر تکراری شد (وصل مدام) دیگه دو زار نمی ارزه … بیشتر باید ترسید از این وضع، شاید برای همین هر از گاهی لگدی می زنیم به بخت تا مبادا وصل مدام دست بده و ما در اون شرایط وحشتناک قرار بگیریم.

خیلی وقته سینما نرفتم دوست دارم برم سینما و یک فیلم ببینم، اما خوب کسی دعوتم نکرده هنوز، دلم میخواد برم ماهیگیری اما بازم کسی پیشنهادش را نداده، دلم میخواد برم کوه استخر … خیلی چیزها دلم میخواد که البته اگر کسی هم پیشنهاد بده احتمال خیلی زیاد رد می کنم چون باید به کارام برسم اول …

One thought on “همیشگی اما غیر تکراری”

 1. یک دوست

  متاسفانه چیزی که حرفاتون برآورد میشه افکار منفی هست که همیشه مانع پیشرفته.
  این که میگید لگد میزنید به ببختتون که مبادا وصالی انجام بشه..پس مشکل وصال نیست مشکل طرز فکر شماست که موجب میشه نه تنها پیشرفتی کنید بلکه پسرفت داشته باشید.
  ترس شما زاده افکار متفی که دارید هست. توکل به خدا که کم باشه این وسوسه ها و افکار متفی در ذهن آدم ها غوغا به پا میکنه.
  شانس زندگی با عزیزان را از آدم میگیره. شانس عشق واقعی را میگیره. شانس لذت زندگی و امید را از آدم میگیره.
  ناامید میکنه. پس فکرتون را عوض کنید توکل تا خدا کمکتون کنه همه چی درست بشه.

Comments are closed.